Jak odebrać przelew na telefon?

Jak odebrać przelew na telefon?

Przelew na telefon jest bardzo wygodną formą przekazywania środków. W celu wykonania lub odebrania przelewu na telefon, należy zaopatrzyć się w mobilną aplikację naszego banku oraz aplikację BLIK. Takie rozwiązanie pozwala na natychmiastowe przekazanie środków w wysokości nawet do tysiąca złotych. W tym artykule opisujemy jak działają przelewy na telefon oraz jak je odebrać.

W jaki sposób działają przelewy na telefon przez BLIK?

Przelew na telefon wykorzystuje zarówno aplikację BLIK, jak i mobilną aplikację naszego banku. W celu wykonaniu takiego transakcji należy najpierw zalogować się w aplikacji banku, a następnie wybrać zakładkę przelewy lub płatności i wybrać opcję przelew na telefon BLIK.

Kolejnym krokiem jest wybór adresata przelewu w aplikacji. Nie jest wymagane, aby była to osoba, którą mamy zapisaną w naszych kontaktach na telefonie, środki możemy przelać na dowolny numer telefonu. Następnie wpisujemy kwotę przelewu i wybieramy opcję wyślij przelew. Transakcje należy potwierdzić numerem PIN. Warto pamiętać, iż usługa przelewu na telefon dostępna jest wyłącznie na numery polskie.

Jak odebrać przelew na telefon?

W celu odbioru przelewu na telefon BLIK należy dokonać rejestracji numeru telefonu. W większości przypadków, należy zalogować się do aplikacji swojego banku, a następnie kliknąć w ikonę BLIK. Kolejnym krokiem jest wybranie opcji zarejestruj numer i zaakceptowanie stosownego oświadczenia. Następnie, w celu aktywacji usługi, należy wprowadzić kod otrzymany SMS-em i numer PIN.

Aktywacja opcji otrzymywania przelewów na telefon od innych osób pozwala nam na odbiór wysłanych nam w ten sposób środków. O otrzymaniu przelewu poinformuje nas stosowne powiadomienie ze strony banku.

Niewątpliwą zaletą tego sposobu płatności jest fakt, iż przelewy na telefon zarówno trafiają do nas, jak i są od nas wysyłane w formie przelewu ekspresowego, co pozwala na odbiór lub wysłanie środków w ciągu kilku sekund. Co najważniejsze, jest to w pełni bezpłatne. Transakcje bezgotówkowe są dzięki takim opcjom coraz popularniejsze.

Jakie banki pozwolą ci na odbiór przelewu na numer telefonu?

Do banków, które umożliwiają odbiór przelewu na numer telefonu należą:

  • Getin Bank
  • ING Bank Śląski
  • Millennium Bank
  • mBank
  • Credit Agricole
  • Pekao
  • Santander
  • PKO BP
  • Noble Bank

Korzystając z opcji odbioru przelewu na telefon, warto pamiętać, iż konieczne jest posiadanie zarówno aplikacji BLIK, jak i aplikacji mobilnej naszego banku. Jeśli jej nie posiadamy, otrzymamy stosowny SMS od banku, wraz z linkiem do jej pobrania. W przypadku kiedy wysłane do nas środki nie zostaną odebrane, po okresie siedmiu dni wrócą na konto wysyłającego.