Ile można wypłacić z bankomatu blikiem?

Ile można wypłacić z bankomatu blikiem?

BLIK to wszystkim znany polski system płatności, który umożliwia przeprowadzanie transakcji bez użycia gotówki czy karty płatniczej. Wystarczy raptem dostęp do internetu oraz aplikacji swojego banku. Kolejnym krokiem będzie podanie sześciocyfrowego kodu, zaakceptowanie transakcji i… gotowe! Brzmi łatwo i przyjemnie? Nie tylko brzmi, takie też jest. BLIK jest na tyle uniwersalny, iż pozwala nie tylko na dokonywanie płatności, ale również na wypłatę gotówki z bankomatu. Ile maksymalnie można wypłacić z bankomatu Blikiem i gdzie sprawdzić swój limit wypłat? Jak dokonać zmiany limitu wypłat Blik? Jakie są prowizje i opłaty przy wypłacaniu gotówki Blikiem? Treść tego artykułu odpowie na wszystkie te pytania, zapraszamy do lektury!

Ile maksymalnie można wypłacić z bankomatu Blikiem?

Maksymalna kwota wypłaty z bankomatu Blikiem zależy wyłącznie od ograniczeń, które są stosowane przez twój bank. Kwota, która ustalana jest przy aktywacji płatności Blik przez instytucję finansową, wynosi zazwyczaj kilkaset złotych, jednak może zostać zmieniona na nawet kilkanaście tysięcy złotych, o czym opowiemy w dalszej części artykułu.

Gdzie sprawdzić swój limit wypłat Blikiem?

Najprostszym sposobem sprawdzenia limitu wypłat Blikiem jest zalogowanie się do systemu bankowości internetowej swojego banku. Kolejnym krokiem będzie wybór zakładki ustawienia oraz przejście do sekcji “limity.” To właśnie w tym miejscu dowiesz się, jaka jest maksymalna kwota, którą możesz wypłacić Blikiem. Warto zaznaczyć, iż kwoty te mogą się różnić, w zależności od ustaleń danego banku.

Limit wypłat Blik, na podobnej zasadzie jak opisana powyżej, można sprawdzić również z poziomu aplikacji mobilnej. Stosownej informacji udzieli nam również przedstawiciel w placówce banku. Zrobi to nawet wówczas, gdy trzeba wymienić kartę płatniczą i nie legitymujemy się aktualnym plastikiem.

Jak zmienić limit wypłat Blik?

Podobnie jak w przypadku sprawdzenia limitu na wypłaty Blikiem, najprostszym sposobem na zmianę ich wysokości będzie zalogowanie się do systemu internetowego swojego banku. Następnie, należy przejść do sekcji związanej z ustawieniami konta, gdzie znajdziemy zakładkę właściwą dla limitów transakcji dla danego rachunku bankowego.

Każda zmiana limitów transakcji musi zostać zweryfikowana przez bank. Oznacza to, iż konieczne może być wprowadzenie kodu SMS, kodu PIN lub potwierdzenie dokonywanej zmiany odciskiem palca, w zależności od wcześniej wybranej przez użytkownika metody weryfikacji tożsamości i autoryzacji transakcji.

Kiedy trzeba uważać na prowizję i opłaty przy wypłacaniu Blikiem?

W przypadku zdecydowanej większości wypłat gotówki z bankomatów za pomocą Blika, operator płatności nie pobierze jakiejkolwiek opłaty czy prowizji z tego tytułu. Niestety, istnieją również wyjątki od tej reguły i bynajmniej nie są one inne niż w przypadku wypłaty gotówki przy pomocy karty płatniczej.

Wypłata z bankomatu Blikiem będzie darmowa w każdym przypadku, kiedy zdecydujemy się na wybranie gotówki z bankomatu należącego do banku, w którym mamy konto. W przypadku wypłaty pieniędzy z bankomatu innego banku możemy spotkać się z pobraniem prowizji w wysokości kilku lub kilkunastu złotych lub procentu od wybranej kwoty.